(Lycée Filles) Lycée Filles

Lycée Filles 1000 meter official

1000m
Rank Country Code Boat Time
1 FRA Jacques Marquette - Pont-a-Mousson 03:41.1
500m finish
Lily rose SAWICKI 01:49.3
31 spm
01:54.5
29 spm - 987m
Eva COTIN-QUIGNON 01:47.3
35 spm
01:57.1
30 spm - 1003m
Pauline CECCHIN 01:49.8
35 spm
01:53.6
33 spm - 989m
Juliette CASAVECCHIA 01:48.0
33 spm
01:54.9
33 spm - 1021m
2 FRA Lycée J-a Margueritte - Verdun 03:42.9
500m finish
Sophie VALLET 01:53.1
37 spm
01:51.9
38 spm - 978m
Lucie PICARD 01:51.5
37 spm
01:52.4
36 spm - 995m
Aurélie MEBILLE 01:51.9
34 spm
01:54.1
36 spm - 1002m
Lise MARTIN 01:47.3
35 spm
01:57.4
38 spm - 1028m
3 FRA Sainte Catherine - Villeneuve 03:43.0
500m finish
Jeanne SERRES 01:50.8
34 spm
01:55.5
35 spm - 1013m
Caroline RIVIERE 01:53.0
33 spm
01:52.4
34 spm - 983m
Eve GRESSE 01:49.2
34 spm
01:56.0
34 spm - 1026m
Lucy GARCIA 01:55.2
33 spm
01:49.9
35 spm - 976m
4 FRA Rempart - Marseille 03:54.1
500m finish
Zuzanna SAREK 01:48.6
38 spm
02:08.2
33 spm - 1056m
Georgia PISHTALOV 01:51.9
38 spm
02:03.2
31 spm - 995m
Victoire LE BORGNE 02:01.5
34 spm
01:55.0
29 spm - 925m
Maxence DUPUIS 01:53.6
34 spm
02:03.0
33 spm - 1025m
5 FRA Emiland Gauthey - Chalon sur Saone 03:55.4
500m finish
Lisa ROCHET 01:56.2
33 spm
02:02.2
33 spm - 1001m
Chloe LAMALLE 01:55.2
33 spm
02:02.7
37 spm - 1015m
Amélie LABOUBE 01:55.0
37 spm
02:01.5
37 spm - 1021m
Ilona DARGEGEN 02:01.1
36 spm
01:57.4
37 spm - 962m
6 FRA Armand - Villefranche sur Saone 03:56.0
500m finish
Lucie JARLOT 01:47.5
35 spm
02:11.9
34 spm - 1071m
Carla GARCIA 01:59.8
29 spm
01:59.6
28 spm - 977m
Laura CANITROT 01:58.5
30 spm
02:01.1
29 spm - 983m
Jeanne BOCHARD 02:00.1
29 spm
01:58.5
29 spm - 968m
7 FRA Val de Seille - Chateau-Salins 03:57.7
500m finish
Léna CHEIBER 02:00.5
35 spm
02:00.0
33 spm - 965m
Louise SCHARFF 01:50.4
32 spm
02:09.6
31 spm - 1055m
Rose MEYER 02:01.1
33 spm
01:59.5
32 spm - 963m
Solene Deschaseau WATELET 01:52.8
33 spm
02:06.5
30 spm - 1017m
8 FRA Leon Blum - Le Creusot 03:58.6
500m finish
Eléonore PACQUEAU 02:00.3
34 spm
02:01.7
34 spm - 970m
Louane GAUTHERON COULON 02:02.9
35 spm
01:59.5
35 spm - 966m
Julie EON 01:51.6
32 spm
02:08.4
32 spm - 1054m
Maelysse BONIN 01:56.3
33 spm
02:03.8
33 spm - 1010m
9 FRA Nouveau Lycée de Boulogne-Billancourt - Boulogne-Billancourt 04:02.6
500m finish
Amel YOUNSI 02:00.3
35 spm
02:03.2
34 spm - 998m
Camille SCHBATH 02:00.0
36 spm
02:06.6
32 spm - 987m
Mayssa OUABHRACHE 01:56.4
37 spm
02:07.6
32 spm - 991m
Heloïse BERNARD 01:57.8
36 spm
02:06.5
33 spm - 1026m
10 FRA Antoine Watteau - Valenciennes 04:02.9
500m finish
Alexia VASSEUR 01:56.6
30 spm
02:09.1
30 spm - 1013m
Candice HERNANDEZ 01:49.4
31 spm
02:16.9
29 spm - 1090m
Céline HELAINE 02:11.7
30 spm
01:54.0
28 spm - 914m
Zenjabil BAHOU 02:01.4
32 spm
02:03.9
29 spm - 984m
11 FRA Joliot Curie - Oignies 04:04.1
500m finish
Clémence DUBOIS 02:07.3
28 spm
01:58.4
28 spm - 961m
Oceane DECARPENTRIES 02:01.5
32 spm
02:02.5
33 spm - 999m
Maissa DAHOU 02:01.7
27 spm
02:02.6
28 spm - 998m
Mathilde COUILLEZ 01:53.0
34 spm
02:12.8
33 spm - 1041m
12 FRA Du Noordover - Grande-Synthe 04:05.4
500m finish
Clara LOOTS 01:56.7
33 spm
02:10.7
31 spm - 1018m
Léa FAUQUEMBERGUE 01:56.5
33 spm
02:10.6
31 spm - 1012m
Norine CATEAU 02:02.3
31 spm
02:04.6
29 spm - 980m
Margaux BRELEAU 01:58.4
32 spm
02:09.8
33 spm - 989m
13 FRA Ernest Renan - St Brieuc 04:05.7
500m finish
Anais TREPS 02:04.6
40 spm
02:02.9
39 spm - 968m
Maelys LE BORGNE 01:56.6
37 spm
02:10.9
33 spm - 983m
Charlotte FORTIN 02:00.8
42 spm
02:05.2
44 spm - 1000m
Ana COMMAULT--GAURY 01:52.0
37 spm
02:15.6
34 spm - 1050m
14 FRA Saint Laurent la Paix - Lagny sur Marne 04:08.0
500m finish
Karolyn QUERTINIER 01:54.7
32 spm
02:16.2
33 spm - 1043m
Laurianne MARTIN 02:04.2
32 spm
02:07.3
31 spm - 981m
Elisa LEFEVRE 02:01.8
31 spm
02:07.7
30 spm - 986m
Tess AMSTEIN 01:54.9
33 spm
02:13.7
29 spm - 990m
15 FRA La Providence - Dieppe 04:08.1
500m finish
Mathilde SAVOYE 02:03.8
31 spm
02:05.9
28 spm - 969m
Eva ROULLAND 01:59.0
32 spm
02:11.5
27 spm - 1003m
Justine HEBERT 01:59.1
35 spm
02:10.9
32 spm - 1012m
Sophie GOMART 02:00.6
32 spm
02:09.4
32 spm - 1018m
16 FRA St Charles - Athis Mons 04:11.1
500m finish
Oriane YOUSSEF 02:11.3
32 spm
02:02.6
32 spm - 929m
Amelie SCHEMER 01:54.1
32 spm
02:19.1
32 spm - 1044m
Amelia NOURY 01:54.9
32 spm
02:19.1
31 spm - 1079m
Katell JEANSON 02:08.0
32 spm
02:06.4
33 spm - 948m
17 FRA Pierre de la Ramee - Saint-Quentin 04:11.5
500m finish
Camille LAMBERT 02:03.1
28 spm
02:10.5
27 spm - 1013m
Emma LAMBERT 02:06.6
28 spm
02:07.1
27 spm - 987m
Agathe GUYOT 02:05.8
36 spm
02:07.0
33 spm - 965m
Chloé CARDOT 01:57.7
33 spm
02:16.2
32 spm - 1034m
18 FRA Agricole - Le Subdray 04:18.0
500m finish
Maéva TIERCIN 02:08.7
29 spm
02:10.7
31 spm - 1005m
Lucie PAQUET 02:15.1
29 spm
02:06.2
32 spm - 962m
Chloé LAFABRÈGUE 01:58.0
28 spm
02:22.3
31 spm - 1054m
Manon CERVERA 02:13.0
29 spm
02:07.3
33 spm - 980m
19 FRA Hyacinte Friant - Poligny 04:21.4
500m finish
Jeanne LUCAS 02:10.0
28 spm
02:14.3
30 spm - 1010m
Andrea JEUSSET 02:17.1
27 spm
02:07.4
28 spm - 961m
Amandine GERMAIN 02:02.2
27 spm
02:20.9
27 spm - 1038m
Zoé BRENDLE 02:11.1
28 spm
02:13.0
28 spm - 991m
20 FRA Alain Savary - Arras 04:34.5
500m finish
Adeline PAYEMENT 02:00.9
36 spm
02:36.6
34 spm - 1093m
Solène DONTGEZ 02:13.4
36 spm
02:23.7
34 spm - 986m
Noemie DIONET 02:14.0
36 spm
02:23.2
32 spm - 971m
Théa AMEYE 02:18.7
42 spm
02:17.2
38 spm - 949m
21 FRA Jean Baptiste SAY - Paris 04:37.2
500m finish
Lilée RHAIEM 02:03.0
33 spm
02:35.4
29 spm - 1063m
Elodie GUILLET 02:09.9
34 spm
02:27.9
32 spm - 997m
Capucine DUCROZ 02:23.4
39 spm
02:15.4
35 spm - 934m
Charlotte AUBRY 02:13.5
39 spm
02:25.1
38 spm - 1004m
22 FRA Sainte Cecile - Albi 04:50.2
500m finish
Céline CAUSSE 02:29.9
33 spm
02:22.9
30 spm - 917m
Emma CHAMPAVERT 02:13.9
42 spm
02:39.1
42 spm - 1046m
Ines BOULADE 02:05.6
40 spm
02:47.2
36 spm - 1076m
Sarah RICARD 02:20.8
33 spm
02:32.8
30 spm - 963m
FRA Rethel - Rethel
did not start