(Collège Garçons) Collège Garçons

Collège Garçons 2000 meter relay official

2000m relay
Rank Country Code Boat Time
1 FRA Leonard de Vinci - Montauroux 06:46.1
500m 1000m 1500m finish
Martial ROTONDI 01:39.7
40 spm
03:24.5
35 spm
05:03.1
33 spm
06:46.1
41 spm - 2000m
Gabriel MEDARD
Valentin LHUILLIER
Morgan COLADONATO
2 FRA Sainte Elisabeth - Les Pennes Mirabeau 06:49.0
500m 1000m 1500m finish
Thomas TCHIKNAVORIAN 01:37.4
43 spm
03:19.0
35 spm
05:04.8
37 spm
06:49.1
39 spm - 2000m
Vassili REGNIER
Joan DUQUE
Léo BILLON
3 FRA Montalembert - Nogent sur Marne 06:56.5
500m 1000m 1500m finish
Adrien OBERLE 01:41.0
34 spm
03:34.4
42 spm
05:18.1
32 spm
06:56.6
38 spm - 2000m
Augustin NASR
Noam ISRAEL
Nolan BENAISSI
4 FRA Antoine Watteau - Valenciennes 06:58.2
500m 1000m 1500m finish
Arthur RIBEIRO 01:43.1
34 spm
03:34.2
32 spm
05:12.5
31 spm
06:58.1
37 spm - 2000m
Gloire MAVINGA LOMBO
Amary LATTE
Tom GILBERT
5 FRA Notre Dame - Pont-a-Mousson 06:59.0
500m 1000m 1500m finish
Joshua IDIR 01:44.6
38 spm
03:34.2
40 spm
05:12.1
34 spm
06:58.9
32 spm - 2000m
Josue ABAIRA-BOUADDA
Mathias VAILLANT
Mehdi ELKHADIR
6 FRA Jean Baptiste Carpeaux - Valenciennes 06:59.2
500m 1000m 1500m finish
Nathan PAUL 01:45.4
36 spm
03:32.7
34 spm
05:18.0
34 spm
06:59.1
39 spm - 2000m
Baptiste LECLERC
Mathys KRAWWCZYK
Ahmad NOORBIG
7 FRA La Passepierre - Chateau-Salins 07:06.3
500m 1000m 1500m finish
Thomas ROCHEDREUX 01:45.7
35 spm
03:35.5
33 spm
05:19.9
44 spm
07:06.3
32 spm - 2000m
Valentin LUONGO
Théau CEZARD
Emilien BRULFER
8 FRA George Sand - La Motte Servolex 07:11.3
500m 1000m 1500m finish
Mathis GOUJON 01:48.9
39 spm
03:37.6
34 spm
05:24.5
33 spm
07:11.3
35 spm - 2000m
Timothe GEOFFROY
Axel BANDIERA
Valentin ARNAUD
9 FRA L'Epine - Novalaise 07:12.0
500m 1000m 1500m finish
Yanis MAIRECHE 01:49.0
36 spm
03:38.6
33 spm
05:26.6
32 spm
07:12.1
37 spm - 2000m
Jules GOUTIERE
Romain BARNAVE
Elias MESSELEF
10 FRA Marracq - Bayonne 07:12.9
500m 1000m 1500m finish
Diego COIFFARD 01:51.8
42 spm
03:42.6
35 spm
05:23.3
49 spm
07:13.0
35 spm - 2000m
Cyrille BERTHY
Bastien BERROA
Joseph MOHR
11 FRA Notre Dame - Reims 07:15.5
500m 1000m 1500m finish
Simon STOURBE 01:48.1
37 spm
03:49.2
29 spm
05:39.6
35 spm
07:15.5
38 spm - 2000m
Baptiste GISSINGER
Maxime EYMARD
Paul-henry BOILLY
12 FRA Buvignier - Verdun 07:17.4
500m 1000m 1500m finish
Bastien LEMIERE 01:50.0
34 spm
03:47.9
34 spm
05:36.3
31 spm
07:17.4
36 spm - 2000m
Hector LE CLERRE
Antonin GAVARD
Nathan MOULIN
13 FRA Jean Charcot - Joinville le Pont 07:20.8
500m 1000m 1500m finish
Sylvain XU 01:53.3
36 spm
03:49.5
34 spm
05:35.8
36 spm
07:20.8
35 spm - 2000m
Corentin SCHNEIDER
Antonin LEROY
Timeo REDON
14 FRA Pierre et Marie Curie - La Seyne sur Mer 07:24.0
500m 1000m 1500m finish
Liam OSMONT 01:52.0
34 spm
03:55.7
46 spm
05:46.8
33 spm
07:24.0
39 spm - 2000m
Elliott AZAS
Tim GERMOTH LELOUP
Matisse ANDREANI
15 FRA Defferre Gaston - Marseille 07:24.4
500m 1000m 1500m finish
Hadrien SAMUEL 01:58.5
34 spm
03:52.1
32 spm
05:42.8
36 spm
07:24.5
34 spm - 2000m
Teodor PISHTALOV
Clement MARTIN
Fabio BERARD
16 FRA St Charles - Athis Mons 07:30.4
500m 1000m 1500m finish
Aurelien MERLE 01:43.6
35 spm
03:40.5
33 spm
05:40.1
35 spm
07:30.4
35 spm - 2000m
Martin CHERRE
Naji-dalil BOUBAGRA
Riyan BEN ALI
17 FRA Francois Mitterrand - Fenouillet 07:33.7
500m 1000m 1500m finish
Alexy WICQUART 02:02.9
37 spm
04:01.2
31 spm
05:46.5
32 spm
07:33.8
35 spm - 2000m
Baptiste FERRAND
Tom PADRINO
Dorian ANDRIEU
18 FRA Notre Dame - Mantes la Jolie 07:35.8
500m 1000m 1500m finish
Corentin DENIEL 01:55.9
36 spm
03:53.1
33 spm
05:32.7
33 spm
07:35.8
37 spm - 2000m
Ayoub BOUTRAD
Alexandre BEAUCHAMP LEHR
Nathan CUCCI
19 FRA Mercier Saint Paul - Meulan 07:39.9
500m 1000m 1500m finish
Enzo SUEUR 02:04.0
36 spm
03:58.5
35 spm
05:44.5
38 spm
07:39.9
33 spm - 2000m
Alexandre SIMOES
Tanguy SILVESTRE
Francois-xavier MEUGIN
20 FRA Leopold Sedar Senghor - IFS 07:45.1
500m 1000m 1500m finish
Aurelien RATTIER 02:06.6
27 spm
03:53.7
34 spm
05:47.2
28 spm
07:44.9
35 spm - 2000m
Paul POULIQUEN
Alex BATOUM
Theo SAUR
21 FRA Gaetan Denain - Compiegne 07:47.9
500m 1000m 1500m finish
Samy EL HAJLAOUI 02:01.8
41 spm
04:07.6
35 spm
06:07.3
34 spm
07:47.9
39 spm - 2000m
Igor BOBIC
Pierre ARTISE
Kévin HAKINA
22 FRA Le Bocage - Dinard 07:53.7
500m 1000m 1500m finish
Hugo LEBREUX 02:07.2
32 spm
04:01.8
32 spm
06:03.8
34 spm
07:53.8
40 spm - 2000m
Martin JANNIN
Pierre FOUREL
Hugo CHARTIER
23 FRA La Providence - Dieppe 07:55.3
500m 1000m 1500m finish
Axel RAMBURE 01:59.6
39 spm
04:02.3
33 spm
06:02.9
33 spm
07:55.4
37 spm - 2000m
Antoine LECLERC
Edgar HEBERT
Ledvick GRIOT
24 FRA Jean Rostand - Chateau-Gontier 07:56.4
500m 1000m 1500m finish
Antoine MONTAROU 01:54.8
35 spm
04:07.5
38 spm
06:09.9
33 spm
07:56.4
37 spm - 2000m
Enzo LAISNARD
Hugo COTTEREAU
Jérémy BRUNEAU
25 FRA Pierre et Marie Curie - Gravelines 07:58.0
500m 1000m 1500m finish
Gabriel DEVOS 02:00.2
30 spm
04:08.4
32 spm
06:09.9
33 spm
07:57.9
33 spm - 2000m
Louis DELCOURT
Valentin CRETON
Enzo BADOWSKI
26 FRA Elsa Triolet - Beaucaire 08:02.3
500m 1000m 1500m finish
Samuel PEDRO 01:51.4
36 spm
04:02.5
33 spm
05:56.3
31 spm
08:02.3
41 spm - 2000m
Matheo LEOTARD
Emilio JAFFRES
Wail KHLIFI
27 FRA Le Devoir - Chalon sur Saone 08:04.3
500m 1000m 1500m finish
Mathéo SIMONET-GUENOT 02:13.9
32 spm
04:13.4
31 spm
06:10.7
33 spm
08:04.3
34 spm - 2000m
Constantin RUELLE
Jérémy JOYARD
Ayoub FERCHICHI
28 FRA Louis Pasteur - Strasbourg 08:08.2
500m 1000m 1500m finish
Rodrigo GESUALDI 02:10.7
36 spm
04:17.5
32 spm
06:23.0
37 spm
08:08.2
41 spm - 2000m
Thomas GARA
Souhalyo FOFANA
Matheo CARNEIRO
29 FRA Breart - Macon 08:40.7
500m 1000m 1500m finish
Tristan SALVI 02:01.1
33 spm
03:57.1
37 spm
06:15.1
33 spm
08:40.6
40 spm - 2000m
Alban FRIQUE DEFRANOUX
Rayane FERNANDEZ
Adam ABDELHADI
30 FRA Celestins - Vichy 09:12.1
500m 1000m 1500m finish
Maximilien PINCHON 02:12.0
36 spm
04:32.7
37 spm
06:51.6
35 spm
09:12.2
35 spm - 2000m
Hugo MOEBS
Hugo HUMBERT
Walid HEKKOURI
31 FRA Jean Baptiste SAY - Paris 09:16.0
500m 1000m 1500m finish
Marc VILLARD 02:14.4
36 spm
04:51.7
33 spm
07:06.9
33 spm
09:16.1
41 spm - 2000m
Arsène MAUR
Eloi FUSTER-FAGES
Alexandre DECOUDU
FRA Saint Laurent la Paix - Lagny sur Marne
did not start