(WR4 FR) Women Relay FR

WR4 FR (8x250m) 2000 meter relay official

2000m relay
Rank Country Code Boat Time
1 FRA Le Havre SHA 06:54.4
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Maelle RONCIN 00:51.7
48 spm
01:44.4
40 spm
02:36.6
38 spm
03:25.7
42 spm
04:17.3
41 spm
05:11.3
38 spm
06:04.6
38 spm
06:54.4
42 spm - 2000m
Gwendoline TOUTOUX
Clara VALINDUCQ
Margaux BAILLEUL
2 FRA Sete Av 1 06:58.0
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Severine COLLOMB 00:50.7
39 spm
01:46.3
40 spm
02:37.2
50 spm
03:28.1
42 spm
04:17.4
39 spm
05:12.5
38 spm
06:04.3
46 spm
06:58.1
39 spm - 2000m
Juliette RAGALEUX
Marie ROBIN
Pauline KOZAK
3 FRA Armentieres CLL 1 07:02.4
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Manon DELEBARRE 00:52.6
45 spm
01:46.9
36 spm
02:40.6
38 spm
03:28.4
44 spm
04:21.1
41 spm
05:16.8
34 spm
06:13.5
36 spm
07:02.3
44 spm - 2000m
Zoe HUCHETTE
Audrey FEUTRIE
Thiphaine HAMEAU
4 FRA Compiegne SN 07:06.9
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Lou DECOCK 00:54.3
62 spm
01:47.1
45 spm
02:39.5
40 spm
03:31.1
41 spm
04:25.7
51 spm
05:20.6
44 spm
06:14.2
39 spm
07:07.1
40 spm - 2000m
Chloe DELESPIERRE
Maya GOESSENS
Axelle PELOIS
5 FRA France CN 07:22.5
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Violette JONCOUR 00:53.2
37 spm
01:47.5
51 spm
02:44.4
39 spm
03:40.3
39 spm
04:33.7
35 spm
05:30.6
45 spm
06:27.8
38 spm
07:22.5
41 spm - 2000m
Solene HERVOUET
Eloïse DECOUR
Sophia STILING
6 FRA Sete Av 2 07:27.4
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Eugenie MAKOWSKI 00:54.5
43 spm
01:51.3
43 spm
02:45.5
40 spm
03:39.7
42 spm
04:35.1
45 spm
05:33.8
37 spm
06:30.5
37 spm
07:27.2
41 spm - 2000m
Marzena MAJKA
Marine COUSIN
Manon BRUNELLE
7 FRA Meyzieu Av 07:28.7
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Lilou Charlotte COUSTILLAS 00:54.3
42 spm
01:54.0
47 spm
02:50.7
46 spm
03:43.5
52 spm
04:36.4
40 spm
05:36.5
44 spm
06:34.1
47 spm
07:28.6
44 spm - 2000m
Elodie NAMIAN
Linda BREDEL
Merlene EYCHENNE
8 FRA Just rOw It GirlsTeam 07:28.8
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Virginie DAMIT 00:51.9
40 spm
01:49.3
41 spm
02:52.4
41 spm
03:40.0
40 spm
04:34.1
34 spm
05:32.6
38 spm
06:32.7
42 spm
07:28.9
33 spm - 2000m
Nadia GOUDET
Josephine CORNUT DANJOU
Chloe SAUNIER
8 FRA Crossfit Elephas 07:28.8
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Manon TRAUSCH 00:55.8
41 spm
01:55.0
38 spm
02:47.7
38 spm
03:41.6
49 spm
04:36.3
38 spm
05:36.6
39 spm
06:32.5
34 spm
07:28.8
42 spm - 2000m
Elodie VUILLERMET
Justine BOULLIER
Margaux BAETCHE
10 GBR Royal Navy 07:37.6
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Samantha SPENCER 00:54.1
40 spm
01:53.8
35 spm
02:50.9
37 spm
03:46.9
42 spm
04:40.7
35 spm
05:42.7
37 spm
06:39.3
36 spm
07:37.6
40 spm - 2000m
Helen RICHARDSON
Roxane LONG
Claire DREW
11 GBR British Army 07:38.1
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Laura BARRIGAN 00:54.9
37 spm
01:57.8
32 spm
02:48.6
51 spm
03:44.9
34 spm
04:42.4
33 spm
05:39.6
34 spm
06:40.2
39 spm
07:38.1
34 spm - 2000m
Georgia Rought WHITTA
Immy MACDONALD
Victoria BLACKBURN
12 GBR British Army 1 07:39.5
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Adelle TUDOR 00:53.3
36 spm
01:49.0
36 spm
02:49.8
36 spm
03:45.7
37 spm
04:41.7
33 spm
05:43.1
32 spm
06:41.3
37 spm
07:39.6
37 spm - 2000m
Charlie PETERSON
Arabella SCOTT
Jules HODGSON
13 FRA Evian CA 07:39.8
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Melanie BENED 00:56.6
37 spm
01:55.1
39 spm
02:52.8
34 spm
03:52.6
34 spm
04:43.7
38 spm
05:45.3
37 spm
06:44.1
36 spm
07:39.7
33 spm - 2000m
Mathilde BOUSSEMART
Tiffany MOULIN
Emma MORGANTE
14 FRA Armentieres CLL 2 07:41.0
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Lorine CAPPELAERE 00:58.3
41 spm
01:55.9
40 spm
02:53.8
39 spm
03:47.3
41 spm
04:46.5
40 spm
05:46.5
39 spm
06:46.7
36 spm
07:40.9
41 spm - 2000m
Anais DERREY
Adele BRASSEUR
Madeline RAVAT
15 FRA Melun CN 07:41.8
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Juliette DESPRES 01:00.3
40 spm
01:59.8
44 spm
02:55.8
36 spm
03:51.0
37 spm
04:48.9
39 spm
05:49.8
41 spm
06:47.2
36 spm
07:41.8
38 spm - 2000m
Vinciane YRONDELLE
Nell MOUBRI
Frederique MATTEI
16 FRA Gravelines USA 07:49.0
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Monique LAUDE 01:00.4
41 spm
01:58.3
36 spm
02:59.9
35 spm
03:57.3
37 spm
04:54.0
43 spm
05:52.8
40 spm
06:53.5
36 spm
07:49.1
41 spm - 2000m
Patricia BRABANT
Emeline LOORIUS
Nathalie DELPLACE
17 FRA Sevres VSN 07:52.2
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Anne Isabelle RALLIER DU BATY 00:58.7
36 spm
01:58.3
34 spm
02:55.7
50 spm
03:53.7
33 spm
04:53.3
34 spm
05:54.5
32 spm
06:52.4
42 spm
07:52.2
33 spm - 2000m
Olivia LAHONDE
Benedicte BOCHARD
Nora DABBOUS
18 FRA Boulogne Av 08:02.3
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Clemence PREVOT 00:59.5
41 spm
01:58.3
36 spm
02:57.6
37 spm
03:55.6
31 spm
04:59.6
31 spm
06:01.0
34 spm
07:01.4
36 spm
08:02.2
29 spm - 2000m
Maylis DENNING
Gwendoline MASSON
Manon LECOINTE
19 FRA Niort AC 08:03.3
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Lea DARGELOS 00:56.6
40 spm
01:57.5
40 spm
02:59.8
44 spm
03:57.8
46 spm
04:54.6
37 spm
05:58.1
37 spm
07:01.9
43 spm
08:03.5
36 spm - 2000m
Axelle BLANCHET
Cecile RIGAULT
Claire LAURENT
20 FRA Lyon CA 2 08:37.6
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Helene JOLLY 01:02.6
42 spm
02:05.3
35 spm
03:08.0
35 spm
04:13.2
36 spm
05:18.8
32 spm
06:24.8
34 spm
07:30.6
37 spm
08:37.8
35 spm - 2000m
Sandra DJRE
Sylvie SOULE EL CHABRAWI
Caroline BOSETTI
21 FRA K-ROW AVIRON STUDIO 08:40.8
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Beatrice DELAS 01:06.7
40 spm
02:13.0
32 spm
03:16.4
32 spm
04:16.6
34 spm
05:22.4
34 spm
06:31.6
31 spm
07:39.9
33 spm
08:40.8
35 spm - 2000m
Emilie DELAS DEVOS
Céline GILLET
Virginie JAMIN
22 FRA Noisy le Grand ASLM 08:42.8
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Virginie MANENC 01:07.2
33 spm
02:11.1
32 spm
03:16.7
36 spm
04:19.0
34 spm
05:25.0
33 spm
06:29.1
33 spm
07:37.1
33 spm
08:42.8
34 spm - 2000m
Roselyne RUTLEDGE
Angelina CUINIER
Martine PERRIN
23 FRA Montargis AC 08:48.9
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Florence FRANCOIS 01:05.3
41 spm
02:11.5
32 spm
03:17.2
33 spm
04:19.5
30 spm
05:29.0
40 spm
06:36.1
34 spm
07:43.4
34 spm
08:48.9
29 spm - 2000m
Valerie GASNIER
Cecile GOUAULT
Nelly COUSIN
24 FRA Dieppe CN 08:59.8
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Delphine HOLLEY 01:01.1
37 spm
02:04.1
31 spm
03:16.5
33 spm
04:23.3
39 spm
05:31.1
34 spm
06:37.4
30 spm
07:50.4
34 spm
08:59.7
39 spm - 2000m
Melanie FORTOULLACOMME
Florence MONTAGNE
Coline AMELIN
25 FRA Belbeuf CN 09:12.1
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Agnes SANTUS 01:13.7
29 spm
02:15.5
40 spm
03:28.7
30 spm
04:37.1
34 spm
05:42.8
31 spm
06:49.8
31 spm
08:03.3
29 spm
09:12.3
35 spm - 2000m
Isabelle KASZCZYC
Carine QUESNEL
Christine SOENEN
26 FRA Lyon CA 1 09:21.9
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Anastasia BOUCHERON 01:01.9
31 spm
02:12.3
29 spm
03:36.3
29 spm
04:41.0
36 spm
05:45.1
27 spm
06:58.1
29 spm
08:13.7
30 spm
09:21.8
33 spm - 2000m
Sophie DELANGRE
Chloe GOIRAND
Caroline CASSIGNOL
27 FRA Marseille AAS 09:28.2
250m 500m 750m 1000m 1250m 1500m 1750m finish
Elodie BOURIENNE 01:09.0
31 spm
02:23.3
32 spm
03:38.6
29 spm
04:44.6
29 spm
05:52.3
29 spm
07:09.9
32 spm
08:21.1
30 spm
09:28.3
28 spm - 2000m
Florence TOUTOUX
Caroline LATOUR
Evelyne GINESTET
FRA Vichy CA
did not start
Watch the race video »