(Lycée Garçons) Lycée Garçons

Lycée Garçons 1000 meter official

1000m
Rank Country Code Boat Time
1 FRA Lycée J-a Margueritte - Verdun 03:10.4
500m finish
Cédric HAAS 01:36.9
36 spm
01:36.2
34 spm - 973m
Tristan DELANDRE 01:34.3
36 spm
01:36.2
35 spm - 997m
Honoré CLAISSE 01:33.2
36 spm
01:39.8
37 spm - 1009m
Antoine CHAPELET 01:31.6
37 spm
01:42.1
36 spm - 1024m
2 FRA Armand - Villefranche sur Saone 03:12.7
500m finish
Thibault VIAL 01:39.0
32 spm
01:35.0
32 spm - 994m
Tom MOULAIRE 01:35.4
35 spm
01:40.5
34 spm - 1005m
Virgile LEBRUN 01:37.3
34 spm
01:35.8
33 spm - 999m
Morgann GUELPA 01:35.8
33 spm
01:38.7
32 spm - 1004m
3 FRA Sainte Catherine - Villeneuve 03:16.5
500m finish
Axel PAILLAS 01:38.9
33 spm
01:38.9
31 spm - 985m
Dorian PAGA 01:38.5
34 spm
01:39.4
37 spm - 991m
Simon GRESSE 01:35.2
30 spm
01:42.8
32 spm - 1035m
Thibaut FONTAINE 01:37.8
31 spm
01:40.4
33 spm - 991m
4 FRA Emiland Gauthey - Chalon sur Saone 03:18.6
500m finish
Nathan MORANDET 01:39.6
36 spm
01:41.9
35 spm - 988m
Alexis LAFAY 01:39.9
36 spm
01:41.2
37 spm - 984m
Ethan CHOURAQUI 01:33.5
36 spm
01:47.0
36 spm - 1056m
Elio BERT 01:40.2
36 spm
01:40.0
35 spm - 972m
4 FRA Val de Seille - Chateau-Salins 03:18.6
500m finish
Clément SIMONIN 01:37.6
33 spm
01:43.6
30 spm - 1003m
Julian MATHIEU 01:33.8
35 spm
01:47.4
32 spm - 1035m
Quentin DIDOT 01:36.9
34 spm
01:42.4
30 spm - 994m
Corentin BARBELIN 01:40.4
30 spm
01:39.6
34 spm - 968m
6 FRA Jacques Marquette - Pont-a-Mousson 03:19.6
500m finish
Lucas WARIN 01:36.0
39 spm
01:46.5
39 spm - 1027m
Léo GROSSE 01:41.9
39 spm
01:41.4
39 spm - 963m
Nicolas CAMPELLO 01:36.0
35 spm
01:46.3
34 spm - 1025m
Mickael BIEWER 01:38.7
35 spm
01:43.6
34 spm - 983m
7 FRA Leon Blum - Le Creusot 03:23.1
500m finish
Marco VIEIRA-RIBEIRO 01:41.7
33 spm
01:43.8
36 spm - 985m
Thomas VAZZANO 01:39.0
34 spm
01:43.8
35 spm - 1000m
Nathan LAMALLE 01:39.9
34 spm
01:45.6
33 spm - 1011m
Damien AUBLANC 01:41.5
34 spm
01:44.9
33 spm - 1003m
8 FRA Nouveau Lycée de Boulogne-Billancourt - Boulogne-Billancourt 03:25.6
500m finish
Matthieu YAGHI 01:39.6
36 spm
01:48.2
36 spm - 991m
Antoine VOISIN 01:41.4
35 spm
01:48.0
36 spm - 1012m
Antoine DARMAYAN 01:41.6
35 spm
01:45.5
33 spm - 989m
Alexis COSENZA 01:41.6
34 spm
01:45.9
33 spm - 1007m
9 FRA St Charles - Athis Mons 03:26.4
500m finish
Flavian TRACOL 01:41.3
34 spm
01:47.0
33 spm - 1005m
Gabriel SAUVAN 01:41.2
34 spm
01:45.8
33 spm - 995m
Elouen CHENEDE 01:38.6
34 spm
01:50.6
33 spm - 1037m
Annaeg CHENEDE 01:46.2
34 spm
01:42.7
33 spm - 965m
10 FRA Antoine Watteau - Valenciennes 03:26.5
500m finish
Pierre MOLINS 01:37.1
38 spm
01:52.2
38 spm - 1046m
Maxime LEMAITRE 01:43.6
32 spm
01:44.2
30 spm - 971m
Rémi HAROUX 01:42.2
32 spm
01:45.4
28 spm - 982m
Victor DEVIANNE 01:40.4
29 spm
01:47.3
28 spm - 1001m
11 FRA Du Noordover - Grande-Synthe 03:26.6
500m finish
Martin SEETEN 01:40.4
33 spm
01:48.5
32 spm - 1009m
Gauthier LOT 01:48.1
31 spm
01:42.4
30 spm - 951m
Tristan DEBOUTIÈRE 01:38.8
33 spm
01:50.4
31 spm - 1032m
Matyas CARDINAEL 01:41.8
32 spm
01:47.4
31 spm - 1009m
12 FRA Joliot Curie - Oignies 03:29.6
500m finish
Damien PLACHEZ 01:48.1
39 spm
01:43.5
39 spm - 953m
Thivenn GRIMONPREZ 01:46.8
34 spm
01:45.4
35 spm - 988m
Allassane KEITA 01:37.2
31 spm
01:54.7
30 spm - 1033m
Corentin COLIN 01:39.6
35 spm
01:52.6
37 spm - 1025m
13 FRA Hyacinte Friant - Poligny 03:31.9
500m finish
Robin RIGAUD 01:47.5
31 spm
01:46.7
28 spm - 948m
Nicolas REMIET 01:37.3
31 spm
01:56.3
31 spm - 1031m
Vincent CURTI 01:41.9
32 spm
01:52.3
30 spm - 977m
Antoine BOUSSON 01:36.9
37 spm
01:57.0
35 spm - 1043m
14 FRA Agricole - Le Subdray 03:32.9
500m finish
Quentin SOUMARD 01:47.9
38 spm
01:47.3
32 spm - 957m
Bastien MARCHANDISE 01:48.1
29 spm
01:46.8
31 spm - 1001m
Joan JEANDOT 01:42.0
29 spm
01:53.4
29 spm - 1031m
Anthony JACQUET 01:44.5
31 spm
01:51.2
31 spm - 1010m
15 FRA Rempart - Marseille 03:33.1
500m finish
Nazim SOUFI 01:37.1
34 spm
01:57.8
31 spm - 1075m
Rémy RABAL 01:41.1
35 spm
01:54.6
30 spm - 1015m
Jeremy NICOLET 01:46.0
33 spm
01:48.8
30 spm - 983m
Corto GUILLEMOTO 01:53.4
33 spm
01:42.3
32 spm - 926m
15 FRA Pierre de la Ramee - Saint-Quentin 03:33.1
500m finish
Augustin TERRADE 01:51.2
28 spm
01:44.2
29 spm - 942m
Edgar MONATTE 01:36.4
33 spm
01:58.9
29 spm - 1073m
Maxime BONTEMPS 01:42.4
29 spm
01:53.0
29 spm - 1011m
Aymeric BAUDOIN 01:47.1
34 spm
01:49.6
32 spm - 976m
17 FRA Ernest Renan - St Brieuc 03:36.7
500m finish
Thimothée MAIGNEN 01:51.0
38 spm
01:48.3
37 spm - 929m
Jules JENNY 01:42.5
37 spm
01:57.0
34 spm - 1011m
Kelio FLEURANT 01:37.2
33 spm
02:00.4
30 spm - 1080m
Aristide CORNET 01:45.0
36 spm
01:53.6
30 spm - 980m
18 FRA Saint Laurent la Paix - Lagny sur Marne 03:37.6
500m finish
Louis SAP 01:40.0
37 spm
01:59.6
35 spm - 1041m
Killian LAWSON 01:42.3
33 spm
01:59.4
29 spm - 987m
Florian DIJOLS 01:39.6
33 spm
01:59.3
27 spm - 1022m
Henri ALEXANDRE 01:47.7
34 spm
01:52.8
29 spm - 950m
19 FRA Alain Savary - Arras 03:38.6
500m finish
Romain SPECQ 01:40.0
36 spm
02:00.7
35 spm - 1027m
Arthur MARCHE 01:44.6
45 spm
01:54.5
40 spm - 999m
Christopher DELEPINE 01:49.7
39 spm
01:49.8
37 spm - 983m
Tony CABELDUC 01:43.7
43 spm
01:56.3
40 spm - 992m
20 FRA La Providence - Dieppe 03:45.1
500m finish
Hugo VITRY 01:51.6
30 spm
01:55.1
31 spm - 993m
Henri LECLERC 01:48.7
29 spm
01:57.8
31 spm - 1058m
Virgile HELFER 01:46.1
35 spm
01:59.7
30 spm - 996m
Louis CHARIOT 01:56.2
30 spm
01:50.4
31 spm - 954m
21 FRA Victor Lepine - Caen 2 03:48.9
500m finish
Dorian GONDOIN 01:53.2
41 spm
01:58.1
40 spm - 962m
Hugo COSTENTIN 01:41.9
42 spm
02:09.3
39 spm - 1049m
Steven THOMAS 01:43.6
40 spm
02:05.9
36 spm - 998m
Wesley SCHILTZ 01:47.8
40 spm
02:01.9
33 spm - 993m
22 FRA Jean Baptiste SAY - Paris 03:50.9
500m finish
Basile TEISSIER 01:45.5
40 spm
02:08.3
36 spm - 1004m
Amaury RENOUF 01:52.8
37 spm
02:01.4
31 spm - 966m
Paul MARTIN 01:45.2
43 spm
02:07.7
38 spm - 1015m
Louis ABRY 01:48.6
41 spm
02:04.4
37 spm - 1015m
23 FRA Sainte Cecile - Albi 03:54.6
500m finish
Bastien MOULIS 01:50.3
38 spm
02:06.7
36 spm - 1014m
Matheo FRAYSSE 01:51.7
34 spm
02:06.5
34 spm - 1010m
Thomas CERTAIN 01:57.3
34 spm
01:58.7
31 spm - 963m
Loic BRISORGUEIL 01:56.9
31 spm
01:58.9
29 spm - 1013m
24 FRA Victor Lepine - Caen 1 03:56.6
500m finish
Y'lyes LARADJI 02:04.4
36 spm
01:55.7
33 spm - 912m
Paul FAUVEL 01:43.5
27 spm
02:16.9
24 spm - 1063m
Muhammed ali BULUR 01:46.2
38 spm
02:11.5
31 spm - 1021m
Isaac ARTHUR 01:51.9
44 spm
02:07.7
38 spm - 1006m
FRA Rethel - Rethel
did not start